Načítám Akce

« All Events

  • akce již proběhla.

Pouť po Jižní Itálií

| 14200Kč

Místo konání

Italy

Podrobnosti

Začátek:
24 července; 12:00 pm
Konec:
1 srpna; 10:00 pm
Cena:
14200Kč

Pořadatelé

farář
CK VOMA

Poutní, poznávací zájezd spojený s odpočinkem u moře

Nabídka pro všechny přátele P. Janusze Kiwaka a CK VOMA do:

Itálie – na Gargáno – Apulie – a na Palmovou riviéru !

Termín: 24. 07. – 01. 08. 2022 (neděle – pondělí)

Poutní program:  Vatikán, Řím, Pietralcina, San Giovanni Rotondo, Monte St. Angelo.

Poznávací program: Vatikán a Řím, Alberobello, Ostuni, Matera.

Odpočinek u moře: Vieste včetně lodního výletu, Manfredonia, Polignano a Mare, San Benedetto del Tronto.

Na tuto mimořádnou cestu Vás zve doprovázející kněz P. Janusz Kiwak a
Zdeněk a Marta Vondráčkovi z Třebíče.

Program:

1.den: Odjezd z Jablunkova ve 12,00 hod., tranzit Rakouskem do Itálie.

2.den:  Ráno příjezd do Říma s následujícím programem: Vatikánský stát – prohlídka baziliky Svatého Petra s náhrobkem papeže Sv. Jana Pavla II. Následuje prohlídka Říma: Andělský hrad, Pantheon, fontána Di Trevi, exteriér Kolosea, bazilika St. Maria Maggiore a celkovou prohlídku Říma zakončíme modlitbou v bazilice Svatých Janů v Lateránu.  Nocleh v hotelu jižně od Říma.

3.den: Snídaně. Cesta na jih Itálie do rodiště Svatého Pátera Pia do Pietralciny. Mše svatá a prohlídka míst spojených s životem tohoto světce v Pietralcině. Odpoledne se vydáme do oblasti Gargána a to do San Giovanni Rotonda (SGR), kde se ubytujeme v hotelu na pět nocí s polopenzí. Z tohoto místa uskutečníme naše výlety. Večeře a duchovní program v SGR. Nocleh.

4.den: Po snídani mše svatá a křížová cesta v jednom z nejaktuálnějších poutních míst tedy v SGR, které je spojené se svatým dílem Sv. Pátera Pia. Prohlídka kláštera a prohlídka nové baziliky s kryptou, kde jsou vyzdviženy ostatky Sv. P. Pia je samozřejmostí. Odpoledne se osvěžíme na blízké pláži v letovisku Manfredonia.  Večeře a večerní duchovní program v SGR. Nocleh.

5.den: Mše svatá. Snídaně. Celodenní výlet na nejkrásnější místa jihu Itálie v Apulii. Navštívíme pohádkové město Alberobello s více než 1400 bílých kónických staveb, které připomínají domky pohádkových šmoulů.  Město je na seznamu UNESCO. Krátký přejezd do Ostuni, tedy do bílého města a zároveň jednoho z nejkrásnějších v Itálii, které leží uprostřed olivových hájů s výhledem na moře.  Obchůdky a kavárny v kamenných uličkách, to je Ostuni. V podpadku italské boty v Polignanu a Mare nás zláká nádherné moře pro které je místo tak oblíbené.  Proto i my budeme nějaký čas lenošit na místní oblázkové pláži s mořskými vlnami. Návrat do SGR, večeře a nocleh.

6.den:  Snídaně. Návštěva skalního poutního kostela v nitru země Monte St. Angelo, kde bude sloužena mše svatá. Větší část dne strávíme na Gargánu v letovisku Vieste. Samotné městečko a jeho okolí díky souhře barev přírody a architektury je pastvou pro oči. Abychom si toto místo užili co nejvíce zvolíme lodní výlet na cca 3 hodiny podél pobřeží. Po návratu využijeme nabídku tohoto letoviska – koupání, procházky, obchůdky atd. Večeře. Duchovní program v SGR, nocleh.

7.den: Snídaně a po ní odjedeme do dalšího místa UNESCA v Apulii a tím je Matera. Jedná se o výjimečná jeskynní obydlí s kamennými domy a kostely, které jsou vytesány ve skalách a na útesech. Toto město se stalo místem pro natáčení biblických filmů a to především v místě středověké katedrály.  Na toto město si necháme dostatek času, protože si ho zaslouží. Návrat do SGR, večeře a nocleh.

8.den: Mše svatá. Po snídani a naložení zavazadel se vydáme na Palmovou riviéru do San Benedetta del Tronta, kde se kromě jiného můžeme přesvědčit o výskytu 10 000 palem, které doplňují vyhlášené letovisko. Zde si užijeme devět hodin pobytu u moře, a také v restauracích, kavárnách apod.  Pozdní večerní odjezd do ČR.
9.den: Návrat v odpoledních hodinách do nástupních míst .

Cena:  14 200,–Kč                                                                                                               

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, 6x ubytování, 6x snídani, 5x večeři, kněžský a průvodcovský doprovod, komplexní pojištění.                                                                               

Cena neobsahuje: výměnu cca 50,–EUR a to především na lodní výlet a výdaje na metro v Římě.  Další výměna záleží pouze na Vás.                                                                                

Záloha: pouze 2 000,–Kč na osobu při přihlášení. Doplatek až v červnu. V případě, že by byly uzavřeny hranice, tak Vám finance vrátíme v plné výši. Z toho plyne rezervace bez rizika.               

Informace: Vážení poutníci, přátelé a kamarádi. Program jsme sestavili na základě přání Otce Kiwaka s naší vynikající italskou partnerkou. Jedná se o skutečně skvělý program, na který nezbývá nic jiného než se těšit.  Pokud by Vám nic městečka na jihu Itálie neříkala, tak stačí si je vyhledat v google a nebo ještě lépe si je přehrát na youtoube ve filmové podobě. Jsou to opravdové skvosty, které nám také umožňují koupání v blízkém moři. Pokud jste sledovali na ČT2 dokument o vaření Manu a Matěj, tak jste mnoho z těchto míst také viděli a určitě Vás oslovili. Vy, kteří jste se nedívali a nic vyhledávat nebudete, tak překvapení pro Vás bude o to větší. V přátelské úctě Zdeněk a Marta Vondráčkovi.

—————-závazná přihláška Itálie na pouť s P. Kiwakem  24.07.- 01. 08. 2022———————–

Příjmení……………………………..Jméno………………………  Datum narození:……………………………

Bydliště…………………………………………………………………………………..PSČ………………………..

Email!(prosíme je to nutné):………..…………………………………  Telefon………………………………

Ubytovat s panem/paní………………………..………………..                          Podpis……………………………………..

PŘÍHLÁŠKY ZASÍLEJTE NA EMAIL: zuzana.byrtusova01@gmail.com nebo se přihlašujte telefonicky buď P. Januszowi Kiwakowi  nebo p. Zuzaně Byrtusové na čísle 739 183 509

 

CK VOMA s.r.o, Havlíčkovo nábřeží 114/1, Třebíč, email: ckvoma@ckvoma.cz, tel: 568-821-115

 

program v formátu pdf ke stažení zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Farnost Vřesina